Boksininkai iškovojo du bronzos medalius

2005-07-13
Romas PODERYS

Pretorijoje (Pietų Afrikos Respublika - PAR) įvyko 49-asis pasaulio kariškių sporto tarybos (CISM) bokso čempionatas, kuriame sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du medalius.

Kaunietis Donatas Bondorovas (svorio kategorija iki 75 kg) rezultatu 27:13 įveikė Kenijos atstovą H.Jumą, 27:7 - Namibijos boksininką J.Mundjebelą, ketvirtfinalyje 31:15 - armėną A.Martirosianą, tačiau pusfinalyje po atkaklios bei permainingos kovos 29:32 nusileido Rusijos atstovui V.Stepanecui ir užėmė 3-iąją vietą.

“Donatas buvo vertas kovoti finale. Apmaudu, kad kartais teisėjai būna palankesni didžiųjų valstybių reprezentantams. Mūsų nuotaiką šiek tiek pagerino juodaodžiai žiūrovai, skandavę Lietuvos vardą ir ovacijomis dėkoję už aukšto lygio boksą”, - sakė “Kauno dienai” mūsų šalies komandai vadovavęs treneris Vitalijus Straleckas.

Bronzos apdovanojimą pelnė ir Jaroslavas Jakšto (daugiau nei 91 kg): vilnietis 25:8 nugalėjo ukrainietį A.Rudenką, ketvirtfinalyje po trijų raundų aiškia persvara - korėjietį T.Kiongą Li, bet pusfinalyje 9:14 nusileido gerai žinomam varžovui vokiečiui S.Kioberiui.

“Man nepavyko nuteikti Jaroslavo aktyviau ir aštriau susigrumti su Vokietijos boksininku, kurį jis anksčiau yra įveikęs”, - teigė V.Straleckas.

J.Jakšto - CISM vicečempionas, 2003 metais iškovojęs sidabro medalį. D.Bondorovas šių varžybų prizininku yra tapęs užpernai Italijoje ir pernai JAV, kai pelnė bronzos medalius.

Vieną dvikovą PAR ringe laimėjo kaunietis Vitalijus Subačius (iki 91 kg), po dviejų raundų aiškia persvara privertęs pasiduoti korėjietį T.Soną. Antrąjį susitikimą lietuvis 6:16 pralaimėjo rusui M.Magomedovui.

Vilnietis Vitalijus Volkovas (iki 81 kg) pirmąją kovą 9:33 pralaimėjo amerikiečiui K.Daunsui.

Pasaulio kariškių bokso čempionate dalyvavo sportininkai iš 125 šalių.