Lietuvos krepšininkai dėl medalio kovos su Argentina

2008-08-22
kaunodiena.lt, krepsinis.net

JAV krepšininkai po aštuonerių metų pertraukos rungtyniaus olimpinių žaidynių finale. Antrosiose pusfinalio rungtynėse amerikiečiai 101:81 (30:11, 19:29, 29:24, 23:17) įveikė Argentinos rinktinę ir sekmadienį dėl prestižiškiausio pasaulio trofėjaus - olimpinio aukso medalio - susitiks su pasaulio čempione Ispanija.

Dėl bronzos medalių ankstyvą sekmadienio rytą (Lietuvos laiku) žais Lietuvos ir Argentinos komandos.

Nervingai vykusiame pirmajame kėlinyje žiūrovai išvydo daugiau fizinės kovos ir "kietų" kontaktų, nei tikslių metimų. Nors amerikiečiai pradėjo mačą Kobe Bryanto dvitaškiu ir Dwighto Howardo baudos metimu, argentiniečiai į tai atsakė keturiais taškais iš eilės ir išsiveržė į priekį - 4:3. Visgi amerikiečiai neturkus įspūdingai spurtavo 18:0 ir likus žaisti dvi minutes JAV jau triuškino varžovus 21:4. Prie visų Argentinos rinktinės nelaimių šiose rungtynėse prisidėjo ir lyderio Emanuelio Ginobili trauma, dėl kurios rezultatyviausias olimpinių žaidynių krepšininkas buvo priverstas palikti aikštelę. Įsismarkavę amerikiečiai ketvirčio pabaigoje dar labiau padidino savo persvarą ir sužaidus vos dešimt minučių JAV triuškina varžovus net 30:11.

Antrajame ketvirtyje viskas apsivertė aukštyn kojomis. Argentiniečiai pradėjo rengti vieną rezultatyvią ataką po kitos, tuo tarpu amerikiečių puolimas pradėjo strigti. Ketvirčio viduryje Argentina laimėjo atkarpą 11:0, sumažino deficitą iki aštuonių taškų (29:37) bei pirmą kartą šiame olimpiniame turnyre privertė minutės pertraukėlės paprašyti JAV rinktinės vyr. trenerį Mike'ą Krzyzewskį. Nors po minutės pertraukėlės amerikiečiai šiek tiek atgaivino savo puolimą, įsibėgėję argentiniečiai net ir be savo lyderio E.Ginobili dominavo aikštelėje ir, laimėję antrąjį ketvirtį net 29:19, įpusėjus mačui turėjo devynių taškų deficitą - 40:49.

Atkarpa 4:0 pradėję trečiąjį kėlinį JAV krepšininkai labai greitai vėl įgijo dviženklį pranašumą, kurį sėkmingai išlaikė viso ketvirčio metu. Carmelo Anthony vedami amerikiečiai sėkmingai atsigavo po blankiai sužaisto antrojo ketvirčio ir ėmė didinti savo pranašumą. Nors Argentinos rinktinės kapitonas Luisas Scola puikiai darbavosi puolime, gynyboje sustabdyti įsibėgėjusius amerikiečius sunkiai sekėsi tiek jam, tiek jo komandos draugams. Likus dviems minutėms iki ketvirčio pabaigos C.Anthony dviem baudos metimais padidino JAV komandos pranašumą iki 21 taško - 76:55. Kėlinio pabaigoje argentiniečiai šiek tiek sumažino deficitą ir po trijų ketvirčių Argentina atsilieka - 64:78.

Nors paskutiniame ketvirtyje JAV ekipa visą laiką turėjo dviženklį pranašumą, Argentinos krepšininkai neleido amerikiečiams toli atitrūkti. Įspūdingai žaidusio L.Scola pastangomis argentiniečiai išlaikė JAV komandą garbingu atstumu ir pralaimėjo rungtynes 81:101.